Apatyka

Bertičky a já

Chci toho o Bertičkách vědět hodně. A těší mě, že nejsem sama. Martin, to je člověk, na kterého je spolehnutí, připravil přednášku o pijavici lékařské. Zahrnul do ní všechno, co kde zjistil na internetu a z různých studií.

Sice není lékař, ale to nebrání, že nemohl shrnout, co už je veřejně známo.

odkaz na záznam přednášky je zde. https://youtu.be/5700nY_rDfY

Můj průzkum v tomto duchu pokračuje čistě v pokusech na mě. Snažím se je také udržet na živu pro další přiložení. Bude to mít několik efektů. Jsou moje, tedy živí se mojí krví. Za osm měsíců karantény předpokládám, při svém současném zdraví, že je mohu bez obav znovu použít. A ony se nasytí a vydrží mi další rok.

Propočítala jsem, že když budu používat dvě pijavice měsíčně, bude mi skutečně stačit současných dvacet kousků. Mám totiž ještě kokon a tady očekávám líhnutí alespoň deseti.

Výsledkem u mě zatím je, že tlak se drží nižší, což je jistě pijavicemi a mým stylem stravování “Věc makrobios”. Pak se mi také výrazně zlepšilo mé bolavé rameno. Má stále nějaká menší omezení a při námaze mě pobolívá. Je to ale nesrovnatelné s tím, z čeho jsem se původně dostávala.

Proč jsem to ustálila na dvaceti pijavicích? Proč si nekoupím další? Protože karanténa, to je jedna sklenička pro jednu. Ony se totiž vzájemně napadají, pokud některá cítí, že má hlad dříve, než druhá. A zraněná a nespokojená pijavice, to je brána pro infekce. A proto mít více než dvacet bytů pro Bertičky je pro mě nekomfortní starost.

Pokud vás zajímá moje “Věc makrobios”, lze jí najít na tomto odkazu a přihlásit se zde k odběru. Je to stránka, kde budu zapisovat všechny své zkušenosti nejen s pijavicemi.

2 komentáře

  • Anežka 1

    Tvoje Bertičky jsou zvláštní. Fascinují mě. Líbí se mi tvůj přístup k nim. Jsem ráda, že ti pomáhají, ale buď prosím opatrná. Jsem zvědavá na ten kokon a kolik jich bude. Jsem zvědavá na tvou budoucí cestu s Bertičkama. Martin je úžasný a přednášku měl skvělou. Máš to krásně napsané jen tak dál 👏

  • Leya Bee

    Děkuji za možnost se dovědět více o pijavicich.
    Moje Pindruše se mají k světu, ale ještě se máme (stejně jako Ty s Bertičkami) spolu hodně co učit. Sleduji Tvá videa i streamy, nutí mě to o nich přemýšlet, schánět informace, hlídat čistotu vody, těšit se na naše další společně pokrevní pouto. Děkuji. L.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *