Tvorba

Labuť jménem Stabilo

Není tajemstvím, že ráda používám tuto značku fix, per, propisek a pastelek. Není to náhodné rozhodnutí. Vždycky, když jsem cestovala po Evropě a navštívila nějakou prodejnu s papírnictvím, vždycky jsem nakonec skončila u značky Stabilo. Bylo to jako podvědomá reakce.

Jejich zvýrazňovače mám a používám roky. Jejich pastelky také. Vyrdží hodně dlouho. Někdy jsem zapomněla zavřít víčko, a vydržely v pohodě celý den, dokus jsem si je neuklidila do kelímku.

Pro můj typ kresby to funguje dobře. Namaluji tužkou obrys, vymaluju pastelkama nebo fixama a pak tenkým černým zvýrazňovačem doladím kontury. Obrázek je pak výrazný a plastický a to mám ráda.

Mám ve velké oblibě jejich propisky. Líbí se mi, jak je tenký hrot. A pořád dobře píše. Dobře se mi drží. A ještě to hlavní. Není na ní takový ten plast, co časem degraduje a lepí se mi na prsty. Tuhle propisku fakt miluju. Jen si musím hlídat, aby mi nezmizela. Líbí se totiž každému, kdo píše ještě propiskou.

Propiska Stabilo v modré barvě, jeden kus

V poslední době objevuji i jiné typy jejich pastelek. A o tom můžu napsat v dalším článku.

Pro rok 2023 vydalo Stabilo katalog. Nikdy jsem ho nikde neviděla, tak sem dám na něj odkaz.

A proč labuť jménem Stabilo? Mají ji ve znaku. Stejně jako třeba firma Swarovski. A mě je to sympatický. Prostě si lehce plave na povrchu papíru. A ta stopa mě hodně baví.

Stabilo propiska je výborný dárek pro rodinu i přátele za rozumnou cenu

Jeden komentář

  • Anežka 1

    Tahle propiska je luxusní. Má úžasnou modrou barvu. Moje oblíbená… Až budu jednou objednávat, tak objednám sudý počet, protože víš co se říká o jedné labuti. Jinak je to krásně napsané.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *