Návrh barev pro interiér se zemitými prvky
Návrh interiéru

Zemité barvy jsou hladivé

Možná máte oblíbenou zcela jinou skladbu barev. Je to podobné, jako skládat hudbu. Všechno musí ladit. Všechny vrstvy a struktury musí navazovat. Kde jedna končí, jiná začíná.
Zemité barvy jsou odstíny země. Od pískových, jílových odstínů po ty tmavé, plné životadárného humusu. A kde je život, tam to i roste. Zelenkavé povlaky mikromechů a lišejníky. Tento svět mám obzvlášť ráda.

Stačí se trochu zasnít a kombinovat. Základem je našedlý odstín, který převládá. Je to jako čisté plátno, kde ostatní barvy začnou hrát svá sóla. K omítce je změkčující a hřejivý prvek dřevo. A z textilií samet. Je mechově měkký, zároveň může vnést trochu chladu do rozpálené barvy jílu. Oranžové a červenavé.

Když si pohlídám jednotlivé struktury, poskládám proužek k proužku a čaramůru k čaramůře, začíná se projevovat logika. Každá logika v projektu podává důkaz o záměru. Plní se záměr. A hudba zní už v plné síle a čistě.

Když přidám svítidlo. Pak volím kovové. S průřezy ve stínidle a jistou geometričností. Tím vyplním fádní pohledy na šedavou omítku a propojím s nábytkem vyšší patro vrstvy místnosti. Ve spodu tmavé a nahoře světlé. Takovým propojovatelem je i obraz. Krásně k sobě se svítidlem ladí. Jakoby si vyhovovali od samého začátku.

A co je to za místnost? Mě by bavilo v ní čekat. Třeba někdo přijde a budeme si povídat. O barvách života nebo o černobílých pravdách.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *